— Nasza technologia

Domy keramzytowe

Materiałem, na którym bazuje nasza technologia jest keramzyt (LWA). Ceramiczne, lekkie kuleczki – tak można w skrócie opisać keramzyt. Jest to materiał porowaty i mało nasiąkliwi. Dzięki temu keramzyt można stosować jako izolację termiczną. Zagęszczone granulki keramzytu są również dobrą Izolacją akustyczną.

Nasza technologia jest nie tylko sprawdzona i szybka, ale przede wszystkim bardzo elastyczna. Budujemy bez ograniczeń modułowych. Dzięki keramzytowi, każdy element jest niezwykle lekki, co ułatwia transport i montaż. Powierzchnia zespolonych ścian jest równa i gładka, nie wymaga tynkowania. Wszystko to pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Tradycyjne technologie nie zapewniają perfekcyjnie gładkich powierzchni i krótkiego czasu realizacji.

domy-keramzytowe-icon-005

Typowa ściana keramzytowa składa się w 75% z keramzytu, w 15% z piasku i w 10% z cementu, który służy głównie jako spoiwo.


Naszym priorytetem jest to, aby w naszych domach, każdy z Was czuł się dobrze. Nasza technologia to ukłon w kierunku Twojego zdrowia. Wyjątkowy materiał, którym jest keramzyt, tworzy wewnątrz budynku naturalny, przyjemny mikroklimat. W naszych domach, dobrze poczują się nawet astmatycy i alergicy.

ETAPY BUDOWY KONTAKT

Czym jest keramzyt?

Keramzyt jest lekkim kruszywem ceramicznym otrzymywanym przez wypalanie łatwo pęczniejących glin w piecach obrotowych w temperaturze 1200°C bez domieszki jakichkolwiek substancji szkodliwych.

Posiada wysoką izolacyjność cieplną, jest odporny na czynniki chemiczne i atmosferyczne, gwarantuje wysoką kumulacyjność cieplną, ogniotrwałość i dźwięko- izolacyjność.

CZYTAJ DALEJ

Poznaj największe
zalety keramzytu

EKOLOGICZNE I BEZPIECZNE ROZWIĄZANIAPełna odporność

Keramzyt jest niepalny, obojętny chemicznie, odporny na wodę i pleśń.


Izolacja termiczna

Keramzyt akumuluje ciepło i zapewnia niskie koszty ogrzewania budynku.


Izolacja akustyczna

Ściany dzięki zwartej strukturze posiadają wysoką izolacyjność akustyczną.


Mikroklimat

Keramzyt zapewnia unikalny mikroklimat i komfort w budynku.

OFERTA DOMÓW