Proces Budowy

Idąc z duchem czasu, oferujemy domy zaprojektowane na miarę Twoich potrzeb, gdzie nowoczesność spotyka się z funkcjonalnością.

Wylanie
fundamentu

W pierwszym tygodniu przeprowadzamy badania geotechniczne gruntu oraz wytyczenie fundamentu przez geodetę. Usuwamy warstwę nośną gruntu, wykonujemy podejścia kanalizacyjne i rozkładamy izolacje brzegowe i folię. Wylewamy pierwszą warstwę betonu, wykonujemy izolację przeciw wilgoci, montujemy zbrojenie i wylewamy beton kończąc płytę fundamentową.

Na przygotowanej płycie fundamentowej wykonujemy izolacje poziome ścian i dokonujemy precyzyjnego wytyczenia budynku. Wszystko jest gotowe, możemy dostarczyć elementy budynku.

Montaż
konstrukcji i dachu

Ściany keramzytowe budynku dostarczane są na samochodach. Montaż odbywa się poprzez zastosowanie dźwigu odpowiedniego do ciężaru ścian. Montaż jednej kondygnacji zajmuje jeden dzień. Drugiego dnia zalewane są połączenia ścian. Następnie wykonujemy konstrukcję stropu na którym montowane są ściany poddasza.

W kolejnych dniach wykonana zostaje drewniana konstrukcja więźby dachowej, rozłożenie folii, łączenie oraz pokrycie konstrukcji dachowej dachówką. W kolejnych krokach wymurowany zostaje komin, montujemy właz dachowy wraz z ławą kominiarską i okna dachowe, następnie wykonujemy orynnowanie i montaż podbitki dachowej.

Prace
wykończeniowe

Wykonujemy ocieplenie budynku styropianem wraz z izolacją pionową płyty fundamentowej. Elewację pokrywamy tynkiem akrylowym, natomiast cokół tynkiem mozaikowym. Montujemy stolarkę drzwiową i okienną. Instalujemy centralne ogrzewanie, instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i teletechniczne. Wykonujemy wylewki wraz z izolacją termiczną ze styropianu oraz warstwą dociskową.

Połać dachowa na poddaszu zostaje zaizolowana i ocieplona wełną mineralną. W miejscach tego wymagających zostają zainstalowane płyty kartonowo gipsowe, następnie wykonane zostaje położenie gładzi. Pozostaje już tylko położenie podłóg, płytek i malowanie ścian.

Witaj w domu!

Domy, które budujemy są wznoszone przede wszystkim jako przyjazne człowiekowi i jego otoczeniu. Urzeka sam materiał, który jest w pełni naturalnym produktem ceramicznym. Zapewnia najlepsze warunki dla życia człowiekowi spośród obecnie dostępnych na rynku produktów, często tylko ceramikopodobnych. Jest to tak wdzięczny budulec, że poświęciliśmy mu odrębną zakładkę abyście Państwo mogli, mamy nadzieję, zrozumieć nasze zauroczenie.

Jak budujemy?

Technologia przyszłości

Technicznie domy, które budujemy są wznoszone przede wszystkim jako przyjazne człowiekowi i jego otoczeniu. Urzeka sam materiał, który jest w pełni naturalnym produktem ceramicznym. Tworzy unikalny mikroklimat i zapewnia najlepsze warunki do życia, spośród obecnie dostępnych na rynku materiałów. Technologia oparta jest przede wszystkim o budulec jakim są elementy gotowe przygotowanie w wytwórni. Gdzie wspomnianemu keramzytowi nadawane są oczekiwane kształty.

Budynek wykonany w tej technologii, to budynek dobrze izolujący ognisko domowe, tak cieplnie jak i akustycznie. Niepowtarzalny mikroklimat jest możliwy do osiągnięcia w tej skali, tylko w budynkach wykonanych z keramzytu. Mamy ciepło w zimie i przyjemny chłód latem.

Ściana keramzytowa

Ściany są gotowymi modułami, co pozwala praktycznie całkowicie wyeliminować „etapy mokre”. Powierzchnia zespolonych ścian jest równa i gładka, nie wymaga tynkowania. W budynku z keramzytu nie pojawiają się spękania ponieważ jednolitość i jednorodność ścian daje możliwość przenoszenia naprężeń rozciągających. Gotowe elementy ścian z rozmieszczonymi w sposób przewidziany oknami, drzwiami, puszkami elektrycznymi, rurkami elektroinstalacyjnymi i innymi elementami, które w kolejnych etapach budowy ułatwią wykonanie instalacji elektrycznych, grzewczych czy sanitarnych.

Całość najczęściej posadawiana jest na płycie fundamentowej solidnie zbrojonej, wykonanej z betonu C25/30 XC2 i zaizolowanej styropianem XPS 300. Możliwe jest wykonanie także fundamentów tradycyjnych (ława w połączeniu ze ścianą fundamentową).

Grzewcza płyta fundamentowa

Grzewcze płyty fundamentowe, które cieszą się ogromną popularnością w krajach Skandynawii i Japonii, gdzie królują domy energooszczędne i pasywne, coraz śmielej wykorzystywane są w naszym kraju. I słusznie – to doskonałe połączenie elementu konstrukcyjnego z podłogowym systemem grzewczym.

Dach

Dach nad głową, a więc więźba dachowa wraz z poszyciem wykonywana jest najczęściej zgodnie z projektem w systemie tradycyjnym lub z gotowych elementów wiązarowych przygotowanych w wytwórni. Natomiast samo poszycie może ograniczać jedynie wyobraźnia. Dostępność materiałów w tym zakresie jest bardzo szeroka i każdy bez wątpienia znajdzie odpowiedni dla siebie.
Nasze rozwiązanie technologiczne znacznie przewyższa standardy domu energooszczędnego gdzie od stycznia 2014 roku jest on określony jednoznacznie, w latach 2016-2020 to 95 kWh/m2rok, a od 2021 roku nawet 70 kWh/m2rok, co w praktyce przełoży się na budowanie domów bardzo energooszczędnych, prawie pasywnych*.
*wymaganie dla domu energooszczędnego to 0,2 U (W/m²K) – zapotrzebowanie domu na ciepło do 70 kWh/m2 w ciągu roku.
*wymaganie dla domu pasywnego to 0,1 U (W/m²K) – zapotrzebowanie domu na ciepło do 15 kWh/m2 w ciągu roku.