— Jak budujemy?

Technologia przyszłości

Technicznie domy, które budujemy są wznoszone przede wszystkim jako przyjazne człowiekowi i jego otoczeniu. Urzeka sam materiał, który jest w pełni naturalnym produktem ceramicznym. Tworzy unikalny mikroklimat i zapewnia najlepsze warunki do życia, spośród obecnie dostępnych na rynku materiałów.

Technologia oparta jest przede wszystkim o budulec jakim są elementy gotowe przygotowanie w wytwórni. Gdzie wspomnianemu keramzytowi nadawane są oczekiwane kształty.


keramzyt-ikona-12

Ściana keramzytowa

Ściany są gotowymi modułami, co pozwala praktycznie całkowicie wyeliminować „etapy mokre”. Powierzchnia zespolonych ścian jest równa i gładka, nie wymaga tynkowania. W budynku z keramzytu nie pojawiają się spękania ponieważ jednolitość i jednorodność ścian daje możliwość przenoszenia naprężeń rozciągających.

Gotowe elementy ścian z rozmieszczonymi w sposób przewidziany oknami, drzwiami, puszkami elektrycznymi, rurkami elektroinstalacyjnymi i innymi elementami, które w kolejnych etapach budowy ułatwią wykonanie instalacji elektrycznych, grzewczych czy sanitarnych.

Całość najczęściej posadawiana jest na płycie fundamentowej solidnie zbrojonej, wykonanej z betonu C25/30 XC2 i zaizolowanej styropianem XPS 300. Możliwe jest wykonanie także fundamentów tradycyjnych (ława w połączeniu ze ścianą fundamentową).

Jednak jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest grzewcza płyta fundamentowa, do tego polecamy wyposażenie jej w ogrzewanie płaszczyznowe, które w połączeniu z naszą technologią pozwala realnie oszczędzać pieniądze potrzebne na ogrzewanie domu. Nasze rozwiązanie technologiczne znacznie przewyższa standardy domu energooszczędnego gdzie od stycznia 2014 roku jest on określony jednoznacznie, w latach 2016-2020 to 95 kWh/m2rok, a od 2021 roku nawet 70 kWh/m2rok, co w praktyce przełoży się na budowanie domów bardzo energooszczędnych, prawie pasywnych*.

*wymaganie dla domu energooszczędnego to 0,2 U (W/m²K) – zapotrzebowanie domu na ciepło do 70 kWh/m2 w ciągu roku.
*wymaganie dla domu pasywnego to 0,1 U (W/m²K) – zapotrzebowanie domu na ciepło do 15 kWh/m2 w ciągu roku.


keramzyt-ikona-13

Grzewcza płyta fundamentowa

Grzewcze płyty fundamentowe, które cieszą się ogromną popularnością w krajach Skandynawii i Japonii, gdzie królują domy energooszczędne i pasywne, coraz śmielej wykorzystywane są w naszym kraju. I słusznie – to doskonałe połączenie elementu konstrukcyjnego z podłogowym systemem grzewczym.
Zalety płyt grzewczych

Dach nad głową, a więc więźba dachowa wraz z poszyciem wykonywana jest najczęściej zgodnie z projektem w systemie tradycyjnym lub z gotowych elementów wiązarowych przygotowanych w wytwórni. Natomiast samo poszycie może ograniczać jedynie wyobraźnia. Dostępność materiałów w tym zakresie jest bardzo szeroka i każdy bez wątpienia znajdzie odpowiedni dla siebie.

Oczywiście są to najczęstsze rozwiązania, tak co do płyty fundamentowej, jak również więźby dachowej. Możliwe są oczywiście wszystkie inne rozwiązania pozwalające na zastosowanie technologii keramzytowej i naszego systemu.

Technologia 2.0

Schemat i technologia budowy niektórym z Państwa może kojarzyć się z budownictwem wielkopłytowym ubiegłego wieku. Jednak oprócz podobieństw wizualnych, nic więcej ich ze sobą nie łączy. Począwszy od precyzji wykonania, jakości zastosowanych surowców, aż po sposób montażu. Warto tutaj odnotować niezaprzeczalny fakt, że pomimo tylu słabości dawnej technologii, nawet kilkunastopiętrowe budynki w niej wykonane są zamieszkane do dziś.

Budynek wykonany w tej technologii, to budynek dobrze izolujący ognisko domowe, tak cieplnie jak i akustycznie. Niepowtarzalny mikroklimat jest możliwy do osiągnięcia w tej skali, tylko w budynkach wykonanych z keramzytu. Mamy ciepło w zimie i przyjemny chłód latem.

ZALETY KERMAZYTU

Zapraszamy do kontaktu i konsultacji. Wspólnie omówimy wszelkie za i przeciw, aby ostatecznie wybrać najlepsze, dostępne rozwiązania.

Skontaktuj się z nami
OFERTA DOMÓW