Technologia przyszłości
Technicznie domy, które budujemy są wznoszone przede wszystkim jako przyjazne człowiekowi i jego otoczeniu. Urzeka sam materiał, który jest w pełni naturalnym produktem ceramicznym. Tworzy unikalny mikroklimat i zapewnia najlepsze warunki do życia, spośród obecnie dostępnych na rynku materiałów.
Technologia oparta jest przede wszystkim o budulec jakim są elementy gotowe przygotowanie w wytwórni. Gdzie wspomnianemu keramzytowi nadawane są oczekiwane kształty.

Ściana keramzytowa
Gotowe elementy ścian z rozmieszczonymi w sposób przewidziany oknami, drzwiami, puszkami elektrycznymi, rurkami elektroinstalacyjnymi i innymi elementami, które w kolejnych etapach budowy ułatwią wykonanie instalacji elektrycznych, grzewczych czy sanitarnych.
Całość najczęściej posadawiana jest na płycie fundamentowej solidnie zbrojonej, wykonanej z betonu C25/30 XC2 i zaizolowanej styropianem XPS 300. Możliwe jest wykonanie także fundamentów tradycyjnych (ława w połączeniu ze ścianą fundamentową).
Jednak jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest grzewcza płyta fundamentowa, do tego polecamy wyposażenie jej w ogrzewanie płaszczyznowe, które w połączeniu z naszą technologią pozwala realnie oszczędzać pieniądze potrzebne na ogrzewanie domu. Nasze rozwiązanie technologiczne znacznie przewyższa standardy domu energooszczędnego gdzie od stycznia 2014 roku jest on określony jednoznacznie, w latach 2016-2020 to 95 kWh/m2rok, a od 2021 roku nawet 70 kWh/m2rok, co w praktyce przełoży się na budowanie domów bardzo energooszczędnych, prawie pasywnych*.
*wymaganie dla domu energooszczędnego to 0,2 U (W/m²K) – zapotrzebowanie domu na ciepło do 70 kWh/m2 w ciągu roku. *wymaganie dla domu pasywnego to 0,1 U (W/m²K) – zapotrzebowanie domu na ciepło do 15 kWh/m2 w ciągu roku.

Grzewcza płyta fundamentowa
Dlaczego warto stosować grzewcze płyty fundamentowe?
Zalet korzystania z grzewczych płyt fundamentowych jest całe spektrum. Przede wszystkim, grzewcze płyty fundamentowe idealnie wpisują się w naszą filozofię budowy domów z keramzytu, które są energooszczędne i ekonomiczne, szybkie w realizacji i komfortowe i tanie w eksploatacji.
Co wyróżnia grzewcze płyty fundamentowe:
- Grzewcze płyty fundamentowe wykonywane są w czasie od 5 do 7 dni. To o dwa tygodnie krócej niż w przypadku tradycyjnych fundamentów.
- Dzięki grzewczej płycie fundamentowej, konstrukcja nośna lepiej przenosi obciążenie z budynku na grunt. Dzieje się tak w wyniku zwiększonej powierzchni. Docenią to szczególnie właściciele gruntów o małej nośności, podatnych na osiadanie.
- Gotowa grzewcza płyta fundamentowa jest idealnie równa, można na nią bezpośrednio położyć posadzkę. Dzięki temu idealnie nadaje się do stosowania na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych.
- Grzewcze płyty fundamentowe to czysta oszczędność. Nie dość, że całościowy koszt budowy domu będzie niższy, to zyskujemy efektywny akumulator ciepła. W sytuacji, gdy w domu zabraknie zasilania w energię, płyta grzewcza jeszcze przez jakiś czas oddawać będzie ciepło zapewniając komfortową temperaturę.
- Na grzewczej płycie położyć można nawet najbardziej wymagające posadzki takie jak parkiet czy deski z pełnego drewna. Co istotne, nie są potrzebne żadne wylewki – prosto na płycie kładziemy terakotę, panele czy wspomniany parkiet lub deski.
- Grzewcze płyty fundamentowe to niezbędny komponent higienicznego, zdrowego i energooszczędnego życia. Wodne ogrzewanie podłogowe zapewni doskonałe poczucie, brak przeziębień oraz brak kurzu.
- Dzięki grzewczym płytom fundamentowym pozbędziemy się szpecących grzejników, które przy okazji zabierają powierzchnię. Warto podkreślić, że koszt płyt grzewczych jest porównywalny z ogrzewaniem grzejnikowym, a przy tym sporo wygodniejsze.
Dach nad głową, a więc więźba dachowa wraz z poszyciem wykonywana jest najczęściej zgodnie z projektem w systemie tradycyjnym lub z gotowych elementów wiązarowych przygotowanych w wytwórni. Natomiast samo poszycie może ograniczać jedynie wyobraźnia. Dostępność materiałów w tym zakresie jest bardzo szeroka i każdy bez wątpienia znajdzie odpowiedni dla siebie.
Oczywiście są to najczęstsze rozwiązania, tak co do płyty fundamentowej, jak również więźby dachowej. Możliwe są oczywiście wszystkie inne rozwiązania pozwalające na zastosowanie technologii keramzytowej i naszego systemu.

Technologia 2.0
Schemat i technologia budowy niektórym z Państwa może kojarzyć się z budownictwem wielkopłytowym ubiegłego wieku. Jednak oprócz podobieństw wizualnych, nic więcej ich ze sobą nie łączy. Począwszy od precyzji wykonania, jakości zastosowanych surowców, aż po sposób montażu. Warto tutaj odnotować niezaprzeczalny fakt, że pomimo tylu słabości dawnej technologii, nawet kilkunastopiętrowe budynki w niej wykonane są zamieszkane do dziś.
Budynek wykonany w tej technologii, to budynek dobrze izolujący ognisko domowe, tak cieplnie jak i akustycznie. Niepowtarzalny mikroklimat jest możliwy do osiągnięcia w tej skali, tylko w budynkach wykonanych z keramzytu. Mamy ciepło w zimie i przyjemny chłód latem.